SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
Herr 3 Utveckling
Malmö FBC
Bredd
Herr Motion
Dam Bredd
Nattfotboll
Innebandy+ (seniorer)
Ungdom
Herrjunior 18
Flickor 07-08
Pojkar 07-08
Flickor 09-10
Pojkar 09-10 Kirseberg
Flickor 10-11 Stadion
Pojkar 08-12 Husie/Slottstaden
Pojkar 10-12 Husie
Pojkar 11-12 Slottsstaden
Pojkar 12-13 Riseberga
Flickor 12-14 Toftanäs
Flickor 12-14 Västra Hamnen
Mix 13-14 Slottsstaden
Pojkar 14-15 Riseberga
Flickor 15-17 Videdal
Pojkar 15-17 Videdal
Nybörjare - Innebandyskolan - Kirseberg
Nybörjare - Innebandyskolan Västra Hamnen
Ledare
Bollkul
Elit
Dam A
Dam 1 Utveckling
Dam JAS
Herr A
Herr 3 Utveckling
Herr JAS
Akademi
Malmö Floorball Academy
Utbildningar
CAMP
Malmö Floorball Camp
GIRLS SUMMER CAMP
RASMUSSENs SKILLZ CAMP
TILTUs GOALIE CAMP
Kids Floorball Camp
MALMÖ FBC ELITCAMP
CUP
CSR
Goda Grannar
Nattidrott
gå på match
Biljettinformation
Beställ FBC-kortet
Förköp matchbiljett
Anmäl dig som funktionär
Marknad
Partners
2007 Klubben
Nätverket
KLUBBSHOP
BÖRJA SPELA
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Malmö FBC
Bredd
Herr Motion
Dam Bredd
Nattfotboll
Innebandy+ (seniorer)
Ungdom
Herrjunior 18
Flickor 07-08
Pojkar 07-08
Flickor 09-10
Pojkar 09-10 Kirseberg
Flickor 10-11 Stadion
Pojkar 08-12 Husie/Slottstaden
Pojkar 10-12 Husie
Pojkar 11-12 Slottsstaden
Pojkar 12-13 Riseberga
Flickor 12-14 Toftanäs
Flickor 12-14 Västra Hamnen
Mix 13-14 Slottsstaden
Pojkar 14-15 Riseberga
Flickor 15-17 Videdal
Pojkar 15-17 Videdal
Nybörjare - Innebandyskolan - Kirseberg
Nybörjare - Innebandyskolan Västra Hamnen
Ledare
Bollkul
Elit
Dam A
Dam 1 Utveckling
Dam JAS
Herr A
Herr 3 Utveckling
Herr JAS
Akademi
Malmö Floorball Academy
Utbildningar
CAMP
Malmö Floorball Camp
GIRLS SUMMER CAMP
RASMUSSENs SKILLZ CAMP
TILTUs GOALIE CAMP
Kids Floorball Camp
MALMÖ FBC ELITCAMP
CUP
CSR
Goda Grannar
Nattidrott
gå på match
Biljettinformation
Beställ FBC-kortet
Förköp matchbiljett
Anmäl dig som funktionär
Marknad
Partners
2007 Klubben
Nätverket
KLUBBSHOP
BÖRJA SPELA
Herr U - Division 3
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Tabell
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Kontakt
Tabell
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Herrar Div 3 Skåne
2023/24: Juniorallsvenskan I HJ18
2023/24: Pantamera Herrjunior 18 Skåne
2023/24: Skånemästerskapen Herrar Grupp B1
2022/23: Herrar Div 3 Skåne
2021/22: Herrar Div 3 Skåne
2017/18: Herrar Div 3 Södra Skåne
SEPTEMBER 2023
09
11:00
lör
11:00
Halörhallen
Höllviken -
Malmö Floorball Club
-
10
13:00
sön
13:00
Söderslättshallen B
Palmstaden IK B -
Malmö FBC B
7 - 3
16
13:00
lör
13:00
Strandängsskolan
Båstads GIF -
Malmö FBC B
4 - 5
22
19:30
fre
19:30
Nosabyhallen
Willands IBK A -
Malmö FBC B
15 - 5
25
20:15
mån
20:15
Stadion Sporthall
Malmö Floorball Club
- Gårdarike
-
29
19:30
fre
19:30
Stadions Sporthall
Malmö FBC B
- Munka-Ljungby IBK B
4 - 3
OKTOBER 2023
07
13:00
lör
13:00
Söndrebaljshallen
Hjärnarps IBK -
Malmö FBC B
7 - 6
13
19:30
fre
19:30
Kirsebergs Sporthall
Malmö FBC B
- IBK Lund B
4 - 4
14
16:00
lör
16:00
Kirsebergs Sporthall
Malmö FBC
- Höllvikens IBF
9 - 3
19
20:00
tor
20:00
Munkahallen
Munka-Ljungby IBK -
Malmö FBC
2 - 4
20
19:45
fre
19:45
Herrestorpshallen
Gårdarike IBK -
Malmö FBC B
10 - 2
27
19:30
fre
19:30
Stadions Sporthall
Malmö FBC B
- Burlöv HIBF
6 - 7
28
13:00
lör
13:00
Kirsebergs Sporthall
Malmö FBC
- Lönsboda IBK
4 - 4
NOVEMBER 2023
12
16:30
sön
16:30
Kirsebergs Sporthall
Malmö FBC B
- Örkelljunga IF A
4 - 12
17
19:30
fre
19:30
Höörs Idrottshall
Frosta IBF -
Malmö FBC B
6 - 3
19
16:30
sön
16:30
Helsingborg Arena B
FC/FBC Helsingborg -
Malmö FBC
7 - 3
23
20:00
tor
20:00
Kirsebergs Sporthall
Malmö FBC
- IBK Lund
5 - 14
25
15:30
lör
15:30
Kirsebergs Sporthall
Malmö FBC B
- IK Stanstad
6 - 13
DECEMBER 2023
01
20:15
fre
20:15
Aggarpshallen
IBS Svedala -
Malmö FBC B
8 - 3
03
12:00
sön
12:00
Genarps Idrottshall
IBK Genarp -
Malmö FBC
4 - 2
09
13:30
lör
13:30
Stadions Sporthall
Malmö FBC B
- VV-84 SK Bjuv A
7 - 9
10
12:30
sön
12:30
Toftanäs Sporthall
Malmö FBC
- Röke IBK
2 - 4
10
16:00
sön
16:00
Stadions Sporthall
Malmö FBC
- Munka-Ljungby IBK/Lönsboda IBK
3 - 9
14
20:00
tor
20:00
Kirsebergs Sporthall
Malmö FBC B
- Willands IBK A
9 - 11
16
15:30
lör
15:30
Landskrona Idrottshall
IBK Landskrona/Hofterups IBF -
Malmö FBC
5 - 2
JANUARI 2024
14
18:00
sön
18:00
Munkahallen
Munka-Ljungby IBK B -
Malmö FBC B
3 - 0
19
19:00
fre
19:00
Halörhallen
Höllvikens IBF -
Malmö FBC
5 - 1
19
19:30
fre
19:30
Stadions Sporthall
Malmö FBC B
- Hjärnarps IBK
7 - 5
23
20:00
tis
20:00
Östratornhallen
IBK Lund B -
Malmö FBC B
8 - 2
27
13:00
lör
13:00
Kirsebergs Sporthall
Malmö FBC B
- Gårdarike IBK
4 - 7
27
16:00
lör
16:00
Kirsebergs Sporthall
Malmö FBC
- Munka-Ljungby IBK
8 - 7
FEBRUARI 2024
03
12:00
lör
12:00
Burlövs Sporthall
Burlöv HIBF -
Malmö FBC B
8 - 7
04
13:00
sön
13:00
Lönsboda Sporthall
Lönsboda IBK -
Malmö FBC
7 - 3
08
20:00
tor
20:00
Toftanäs Sporthall
Malmö FBC
- FC/FBC Helsingborg
4 - 12
09
20:00
fre
20:00
FORUM Örkelljunga
Örkelljunga IF A -
Malmö FBC B
7 - 5
27
20:15
tis
20:15
Stadions Sporthall
Malmö FBC B
- Frosta IBF
7 - 9
MARS 2024
02
12:30
lör
12:30
Bråhögshallen
IK Stanstad -
Malmö FBC B
14 - 5
07
20:00
tor
20:00
Kirsebergs Sporthall
Malmö FBC B
- IBS Svedala
4 - 10
08
19:30
fre
19:30
Qpoolen
Röke IBK -
Malmö FBC
3 - 4
13
20:15
ons
20:15
Toftanäs Sporthall
Malmö FBC
- IBK Genarp
4 - 6
14
20:10
tor
20:10
Killebäckshallen
IBK Lund -
Malmö FBC
9 - 3
16
15:00
lör
15:00
Brogårdaskolan
VV-84 SK Bjuv A -
Malmö FBC B
12 - 6
17
16:00
sön
16:00
Kirsebergs Sporthall
Malmö FBC
- IBK Landskrona/Hofterups IBF
13 - 2
CUP
2007 KLUBBEN
stötta oss
Sponsorer & partners